Een depot is een ander woord voor de aanvraag om een naam als merk te registreren in het register van de officiële merkeninstantie. Na indienen van het depot is het merk nog niet daadwerkelijk geregistreerd.
Waarom is een depot belangrijk?
De datum waarop het depot is ingediend is bepalend voor de bescherming. Na de daadwerkelijke registratie van een merk gaat de bescherming op een merk terug tot de datum waarop het depot is ingediend. Alleen door het indienen van een depot (wat wel moet leiden tot een registratie) kun je exclusieve rechten op een merk verkrijgen. Zonder registratie geen merkrecht.
Advies merkengemachtigde
Alvorens een depot in te dienen is het van belang om eerst een onderzoek te laten doen naar de beschikbaarheid van de naam (is de naam en/of een afgeleide daarvan niet al door een derde geregistreerd) en de registreerbaarheid van de naam (is de naam voldoende onderscheidend).
Het is verstandig om uw merk via Registreermijnmerk aan te vragen, want door onze kennis en ervaring kunnen wij u adviseren of en hoe u uw merk het beste kunt aanvragen. Wij zullen dan een identiek onderzoek doen naar de beschikbaarheid van uw merk en een klassenvoorstel maken. Dit is belangrijk, omdat u alleen bescherming verkrijgt voor de producten en/of diensten waarvoor uw merk is geregistreerd en wij weten precies welke klassen van belang zijn en welke termen worden geaccepteerd.
Daardoor voorkomt u ook dat er fouten in de aanvraag ontstaan en verkleint u het risico op een weigering door de officiële merkeninstantie of bezwaren door derden. Ook voorkomt u dat u op een later moment tegen problemen aanloopt, omdat uw merk niet goed is aangevraagd en dus niet optimaal is beschermd.
Na indiening van het depot wordt het depot door de officiële merkeninstantie beoordeeld. Is het depot goedgekeurd zal het worden gepubliceerd en is het merk zichtbaar in het openbare merkenregister waarin derden kunnen zien welk merk is aangevraagd en voor welke producten. Mocht een derde over oudere rechten beschikken is het mogelijk om binnen een periode van twee maanden bezwaar te maken tegen uw merkaanvraag. Blijft oppositie uit zal uw merk worden geregistreerd.
Wilt u uw merk registreren? Maak gebruik van onze expertise en mail naar info@registreermijnmerk.nl of bel 072-303 34 46.
